Predstavitev kluba

skupinska1-m

Strokovni klub poslovnih sekretark in tajnic Maribora smo članice ustanovile 10. novembra 2003.
Je prostovoljno, samostojno, neprofitno združenje fizičnih oseb, ki poklicno opravljajo dela poslovne sekretarke, tajnice, vodje pisarne, oziroma opravila, ki spadajo v področje pisarniškega poslovanja v podjetjih, družbah, ustanovah in zavodih.
Strokovni klub poslovnih sekretark in tajnic Maribora je včlanjen v Zvezo klubov tajnic in poslovnih sekretarjev Slovenije.

Ponosne smo, da imamo v svojih vrstah članice, ki so prejele nagrado v konkurenci najboljših diplomskih del, komunikacijske odličnosti, članici, ki sta na izboru za Tajnico leta osvojili drugo in tretje mesto ter kar nekaj članic, ki so osvojile laskav naslov Tajnica leta. Za osvojitev tega naslova se je potrebno predhodno udeležiti testiranja, ki ga pripravlja Zveza klubov tajnic in poslovnih sekretarjev Slovenije skupaj z Planet GV, d.o.o. Testiranje obsega vprašanja o delu v pisarni, medosebnih odnosih, poslovnem bontonu in protokolu, vprašanja iz slovenskega in enega tujega jezika, imeti pa je potrebno še občutek za lepo in jasno izražanje. Finaliste se nato v drugem krogu predstavijo še pred komisijo. Svečana razglasitev zmagovalke je v mesecu maju na Kongresu tajnic in poslovnih sekretarjev Slovenije v Portorožu.

Članice kluba skrbimo za izobraževalno, delovno in družabno povezovanje vseh v klub včlanjenih članic. Naš cilj je srečevati se v družbi kolegic, se delovno povezovati, sodelovati na poklicnem področju, pri humanitarnih akcijah, se družiti na izletih, si nuditi pomoč pri izobraževanju in skupaj dosegati cilj, ki bo privedel do še večje prepoznavnosti našega poklica.

Tako kot opravljamo svoj poklic, tako tudi skrbimo za delovanje našega kluba. Vsa naša srečanja potekajo na prijateljski ravni, ne kot prisila, da zadovoljimo zahtevam kluba; družimo se zaradi nas samih, našega poklica, saj smo povezane mnogo bolj prepoznavne. Trudimo se ostati zanesljive, odprte, samozavestne, vljudne in poštene osebe, da smo lahko same nase ponosne.

Ob ustanovitvi smo končale z mislimi:

ZALIJMO TO SEME, DA ZRASTE V LEPO KOŠATO DREVO z imenom STROKOVNI KLUB POSLOVNIH SEKRETARK IN TAJNIC MARIBOR v parku z drugimi, ki se imenuje ZVEZA KLUBOV TAJNIC IN POSLOVNIH SEKRETARK SLOVENIJE

In po svojih močeh smo se trudile, da smo to seme kar pridno zalivale. Leta 2013 smo praznovale svojo deseto obletnico delovanja. Vsem članicam se za dosedanje aktivno delo in ideje zahvaljujemo in vas vabimo k aktivnemu sodelovanju tudi naprej.

Strokovni klub poslovnih sekretark
in tajnic Maribor